28.10.2020

Warto inwestować w obiekty turystyczne w województwie zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie od lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów obszarów w Polsce. Nie inaczej było w 2019 r. Właśnie ukazał się nowy raport przygotowany przez GUS, który analizuje ruch turystyczny na terenie kraju w poprzednim roku. Z badania wynika, że zachodniopomorskie jest wciąż na fali. Na obszarze województwa zanotowano m.in. największy odsetek turystów korzystających z obiektów noclegowych w przeliczeniu na 1000 ludności. Dziś opisujemy, dlaczego inwestycje w apartamenty w tej części kraju to dobra lokata kapitału.

Zachodniopomorskie na fali według raportu “Turystyka w 2019 r.”*

Województwo zachodniopomorskie uplasowało się w ubiegłym roku na pierwszym miejscu w kraju pod względem liczby wizyt wielodniowych, uwzględniających tylko nieodpłatne formy zakwaterowania (1662,8 wizyt w przeliczeniu na 1000 ludności), turystów korzystających z obiektów noclegowych (1890,9 turystów w przeliczeniu na 1000 ludności), średniej długości pobytu w obiektach noclegowych (5,0 noclegów) jak i stopnia ich wykorzystania (51,5%). Województwo zachodniopomorskie to także lokalizacja, w której turyści przebywali najdłużej w obiektach noclegowych w 2019 roku (średnio 5 noclegów).

Według danych przedstawionych w raporcie w ubiegłym roku, podczas podróży krajowych z co najmniej jednym noclegiem, najwięcej turystów w wieku 15 lat lub więcej odwiedziło województwo pomorskie i małopolskie – odpowiednio 6,9 mln i 6,8 mln osób, następnie mazowieckie i zachodniopomorskie – 5,9 mln i 5,7 mln osób. Liczba turystów, którzy wybrali te cztery województwa stanowiła 50,3% ogółu krajowego ruchu turystycznego.  W czasie podróży trwających 5 dni lub dłużej turyści najczęściej wybierali województwa nadmorskie – pomorskie i zachodniopomorskie.

Zachodniopomorskie charakteryzuje też druga pod względem długości sieć szlaków turystycznych w Polsce (7,9 tys. km). Zaliczają się do nich głównie szlaki piesze nizinne – 3,8 tys. km oraz rowerowe – 3,6 tys. km.


Zachodniopomorskie doskonałą lokalizacją dla inwestorów


Wysoka popularność województwa zachodniopomorskiego wśród turystów to pozytywny sygnał dla osób szukających odpowiedniej lokalizacji na zakup apartamentu inwestycyjnego. Najważniejszy atut tego obszaru to oczywiście dostęp do morza i pięknych, piaszczystych plaż, ale ważna jest również bogata oferta atrakcji i usług na terenie województwa, szczególnie w najważniejszych kurortach, jak Kołobrzeg czy Świnoujście oraz rozwinięta infrastruktura drogowa pozwalająca na wygodny dojazd z różnych części kraju, a także m.in. z Niemiec.


Kołobrzeg na celowniku inwestorów


Kołobrzeg to wyjątkowa lokalizacja w skali polskiego wybrzeża. Urokliwa miejscowość to nie tylko jeden z najważniejszych polskich kurortów nadmorskich, ale też największe uzdrowisko na terenie kraju. To z kolei pozwala utrzymać stabilny ruch turystyczny przez cały rok, nie tylko w wysokim sezonie. Piękne plaże i ogromna ilość atrakcji turystycznych to czynniki, które stale przyciągają do Kołobrzegu turystów – zarówno naszych rodaków, jak i obywateli Niemiec czy krajów skandynawskich.


Baltic Wave – prestiżowy hotel z perspektywą na zysk


Osoby zastanawiające się nad zakupem apartamentu inwestycyjnego w Kołobrzegu powinny zwrócić szczególną uwagę na hotel Baltic Wave. Pięciogwiazdkowa inwestycja z imponującą infrastrukturą powstaje zaledwie 200 m od pięknej, piaszczystej plaży oraz w pobliżu licznych atrakcji turystycznych, restauracji i uzdrowisk. Na terenie hotelu powstaje bogata strefa prestiżowych udogodnień, na którą składają się m.in. restauracje, wyjątkowy basen panoramiczny ze szklanym dnem czy jedyna w swoim rodzaju, wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna pozwalająca na organizację przeróżnych eventów – od niewielkich szkoleń, przez konferencje, aż po targi. Ważnym atutem inwestycji jest współpraca z jednym z najważniejszych graczy na światowym rynku hotelarskim – InterContinental Hotels Group. Kołobrzeski obiekt będzie funkcjonował pod luksusowym brandem Crowne Plaza, który wyróżniają najbardziej prestiżowe przestrzenie hotelowe i najwyższy standard obsługi gości. Zakup apartamentu nad morzem to nie tylko możliwość wzbogacenia się, ale też uzyskanie wyjątkowego, prywatnego miejsca do spędzania wakacji. Umożliwiają to długie pobyty właścicielskie, które przewidział inwestor hotelu Baltic Wave.


*”Turystyka w 2019 roku” – raport Głównego Urzędu Statystycznego

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA