16.12.2019

Czy to dobry moment na zakup nieruchomości?

Rozmowa z Tomaszem Wajsgerberem, reprezentującym inwestora Baltic WaveBaltic Wave to 14-kondygnacyjny, pięciogwiazdkowy hotel, w którym powstanie aż 468 luksusowych apartamentów. Obiekt znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie plaży, oferując dostęp do wielu udogodnień i atrakcji.


Baltic Wave powstaje w Kołobrzegu. Dlaczego właśnie w tej lokalizacji?

Tomasz Wajsgerber: Kołobrzeg to atrakcyjna lokalizacja pod kątem inwestowania w nieruchomości przeznaczone dla turystów. Ta niekwestionowana letnia stolica Polski, gości już — jak podają urzędowe statystyki — milion turystów rocznie. Co więcej, powiat kołobrzeski udzielił w 2018 r. aż 5,1 mln noclegów. Pod tym względem został zdystansowany jedynie przez Warszawę (6,4 mln) i Kraków (5,6 mln). Kołobrzeg przyciąga gości zarówno z Polski, jak i zagranicy, m.in. z Niemiec, ze Szwecji czy Danii, oczekujących usług na najwyższym poziomie. Duże znaczenie dla tej inwestycji ma bliskość morza, co jest olbrzymim walorem dla inwestorów poszukujących wyjątkowych nieruchomości.

Do kogo skierowana jest oferta?

Ofertę Baltic Wave kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i instytucji, które poszukują sprawdzonych metod inwestowania. Lokale w naszym projekcie stanowią również ciekawą propozycję dla osób inwestujących dotychczas w dużych miastach, które chcą dywersyfikować swoje działania i przeglądają projekty nad Morzem Bałtyckim.

Jaki model biznesowy przygotowano dla inwestorów?

Apartamenty hotelowe, które oferujemy inwestorom, będą w przyszłości wynajmowane turystom przez doświadczonego operatora hotelowego. Właściciel lokalu będzie mógł więc czerpać korzyści finansowe z najmu, nie uczestnicząc w nim bezpośrednio. Klient otrzyma możliwość wyboru modelu czynszu najmu lokalu – stały lub zmienny. O szczegółach modelu biznesowego można się dowiedzieć w biurze sprzedaży. W ofercie czekają apartamenty o powierzchni 29-130 mkw. wykończone w standardzie hotelu pięciogwiazdkowego.


Co wyróżnia Baltic Wave na tle konkurencji?

Baltic Wave to obiekt o przewidywanym standardzie hotelu pięciogwiazdkowego, z licznymi udogodnieniami klasy premium,co uczyni go pretendentem do tytułu jednego z najbardziej prestiżowych obiektów turystycznych nad Morzem Bałtyckim. W obliczu malejącej podaży działek budowlanych w tej prestiżowej okolicy to jedna z ostatnich szans, aby zainwestować w 14-kondygnacyjny hotel w tak atrakcyjnej lokalizacji w sercu strefy uzdrowiskowej Kołobrzegu. Spółka Baltic Wave zaoferuje dodatkowo możliwość skorzystania z wielu atrakcji, które cenią osoby podróżujące. To m.in. basen panoramiczny ze szklanym dnem na dziesiątej kondygnacji oraz kompleks basenowy w luksusowej strefie SPA & Wellness, zaplecze dla klientów VIP, zaplecze do fizjoterapii, bar i kawiarnia widokowa, restauracje i wiele ciekawych elementów designu na światowym poziomie, ze szczególnym naciskiem na strefę lobby. Uzupełnienie oferty, które uwzględnia potrzeby turystów biznesowych, stanowi imponujące centrum konferencyjno-biznesowe na około 500 gości. Baltic Wave znajduje się zaledwie 200 m od malowniczej plaży, a duża część pokoi hotelowych oferuje widok na morze. To działa jak magnes. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z udogodnieniami światowej klasy przyciągną szerokie grono turystów. Naszym inwestorom oferujemy pobyty właścicielskie, z których można korzystać z rodziną czy przyjaciółmi.

Co czyni spółkę wiarygodnym partnerem biznesowym?

Nasz zespół to profesjonaliści, którzy przez ostatnie lata analizowali rynek condohoteli i pozyskiwali doświadczenie w realizacji prestiżowych nieruchomości u czołowych deweloperów. Mamy silnych sojuszników i partnerów, m.in. Grupę Copernicus, Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci, spółkę Silvernix, PEKABEX czy Soletanche Polska. Nadzorują nas instytucje zewnętrzne, które kontrolują przebieg realizacji inwestycji. Warto dodać, że budowa naszej inwestycji toczy się już od dwóch miesięcy i w tym czasie zrealizowane zostało wiele robót ziemnych i żelbetowych. Zakończenie budowy jest planowane już na koniec 2021 r. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA