09.02.2024

Finansowanie, które zapewnia bezpieczeństwo i stabilność inwestycji deweloperskiej

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości podkreśla znaczenie solidnego finansowania projektów deweloperskich. Długotrwała budowa wymaga adekwatnego wsparcia finansowego, jednocześnie wyzwania i trudności związane z uzyskaniem finansowania są realne. Na tym tle, projekt Wyspa Solna w Kołobrzegu wyróżnia się efektywnym i bezpiecznym podejściem.

 

Wyspa Solna, będąca obecnie jednym z największych i najważniejszych projektów na zachodniopomorskim rynku deweloperskim, cieszy się stabilnym finansowaniem. Ochrona finansowa klientów oraz dokładne monitorowanie postępów inwestycji stały się priorytetem dla tego projektu. Inwestor zabezpieczył odpowiednie fundusze, umożliwiając spokojne realizowanie kolejnych etapów budowy. Kluczowym elementem tego zabezpieczenia jest zastosowanie finansowania własnego w połączeniu ze środkami pochodzącymi z kredytu bankowego , co zapewnia w 100% środki na realizację inwestycji.

 

Adrian Kornas, prezes firmy deweloperskiej , podkreśla: “Nasze podejście do finansowania opiera się na zrównoważeniu interesów inwestorów oraz klientów. Realizacja inwestycji w zamkniętym budżecie daje nam elastyczność i pewność realizacji inwestycji, współpracujemy z zaufaną instytucją jaką jest bank, dzięki kapitałowi firmy i wsparciu zaufanej i wiarygodnej instytucji finansowej oraz wpłatach środków przez klientów na rachunki powiernicze,  stanowiące dodatkową ochronę dla naszych klientów, zapewniamy pewną i płynną realizację mieszkań dla naszych klientów. Transparentna procedura wpłat na rachunki powiernicze prowadzone przez niezależną instytucję finansową gwarantuje, że środki są wypłacane inwestorowi dopiero po zakończeniu każdego z etapów budowy.’’

 

Aktualna sytuacja na rynku deweloperskim narzuca refleksję nad wyzwaniami i trudnościami, jakie napotykają inwestorzy. Wielu z nich boryka się ze znaczącymi opóźnieniami w budowie bądź nawet wstrzymaniem realizacji co wynika z realizacji projektów za środków pozyskanych tylko od klientów. Projekt Wyspa Solna, przekraczając już 60% sprzedanych mieszkań w ramach obecnie realizowanego etapu oraz realizując plan budowy zgodnie z harmonogramem, jest dobrym przykładem efektywnego, odpowiedzialnego zarządzania i odpowiedniego dostosowania się do warunków rynkowych.

 

Projekt Wyspa Solna, zlokalizowany jest  w atrakcyjnej centralnej części Kołobrzegu, przyciąga uwagę potencjalnych nabywców swoim prestiżem i bliskością do najważniejszych punktów miasta. Zielone otoczenia, sąsiedztwo Kanału Drzewnego i rzeki Parsęty oraz Portu Jachtowego sprawiają, że inwestycja ta staje się nie tylko doskonałym miejscem do zamieszkania, ale również inwestycją o wysokim potencjale zwrotu.

 

Inwestor, będący członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, potwierdza swoje zaangażowanie w najwyższe standardy branżowe. Osiedle zachwyca nowoczesnym designem, funkcjonalnością przestrzeni wspólnej oraz wysoką jakością budowy opartą na systemie elementów prefabrykowanych, które zapewniają trwałość oraz szczelność, dzięki czemu przyszli właściciele ponoszą niższe koszty eksploatacji.

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA