28.06.2020

UMOWA Z CROWNE PLAZA PODPISANA

Inwestor odpowiedzialny za budowę obiektu Baltic Wave w Kołobrzegu z apartamentami hotelowymi pod inwestycję podpisał umowę franczyzową z InterContinental Hotels Group.


Właścicielem takiego apartamentu może zostać każdy, kto wierzy w turystykę w Kołobrzegu, kocha polskie morze i chce inwestować w nieruchomości. Kołobrzeg to jedna z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w Polsce. Powiat kołobrzeski zajmuje też trzecią lokatę biorąc pod uwagę liczbę noclegów w powiatach, zaraz po Warszawie (6,4 mln) i Krakowie (5,6 mln) z wynikiem 5,1 mln w ciągu roku (Raport „Turystyka 2018 r.”, Główny Urząd Statystyczny). Warto wiedzieć, że Kołobrzeg to kurort uzdrowiskowy, gdzie sezon dla turystów i kuracjiuszy trwa praktycznie cały rok.


W obiekcie zostaną wdrożone standardy i założenia projektowo-jakościowe charakterystyczne dla międzynarodowej, prestiżowej marki Crowne Plaza. Hotel Crowne Plaza Kołobrzeg Resort połączy biznesowe DNA marki z udogodnieniami charakterystycznymi dla prestiżowych hoteli w kurortach.


Umowa franczyzowa z renomowanym brandem hotelowym z grupy InterContinental Hotels Group pozwoli zapewnić przyszłym gościom najwyższej klasy wypoczynek. Dla właścicieli apartamentów może oznaczać wyższe obłożenie ich apartamentów. IHG to jeden z najważniejszych graczy na światowym rynku hotelarskim, który posiada w portfolio więcej niż 5.900 hoteli zlokalizowanych w ponad 100 krajach. Ponadto grupa zarządza również programem lojalnościowym IHG Rewards Club, który skupia ponad 100 milionów członków. Należąca do IHG Crowne Plaza istnieje od 1983 roku i obecnie jest jednym z najszybciej rosnących prestiżowych brandów hotelowych. Pod szyldem marki funkcjonuje aktualnie ponad 430 hoteli na całym świecie..


Marka skupia się szczególnie na zapewnieniu wygód podróżującym służbowo. Crowne Plaza Kołobrzeg Resort będzie częścią brandu Crowne Plaza Hotels & Resorts, który czerpie z biznesowego charakteru marki, a jednocześnie gwarantuje obecność najwyższej klasy udogodnień spotykanych w najbardziej prestiżowych obiektach wakacyjnych. Właściciele brand’u będą dbali o zachowanie standardów InterContinetal Hotels Group przez cały okres trwania umowy. Jest to niezwykle istotne, gdy mamy do czynienia z 5-gwiazdkowym hotelem, który musi spełniać wymagania dzisiejszego świadomego i wymagającego klienta, a w okresie niższego sezony powinien przyciągać klientów biznesowych, konferencje i uroczystości.


Kołobrzeski hotel będzie trzecim w Polsce obiektem marki Crowne Plaza, ale pierwszym w tym kraju hotelem typu Crowne Plaza Resort. Inwestycja doskonale wpisuje się w filozofię brandu – dzięki infrastrukturze zaprojektowanej dla gości biznesowych, pięciogwiazdkowym udogodnieniom oraz doskonałej obsłudze Hotel Crowne Plaza Resort Kołobrzeg spełni wymagania współczesnego podróżnika. Istotna jest również sama lokalizacja obiektu – Kołobrzeg to polska stolica wypoczynku, ale też atrakcyjne miejsce na organizację konferencji lub innych wydarzeń o charakterze biznesowym poza sezonem. To idealne miejsce dla hotelu marki Crowne Plaza – komentuje Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Europie Wschodniej i Turcji IHG.


Ścisła współpraca przedstawicieli IHG i Baltic Wave będzie widoczna w wielu aspektach funkcjonowania nowego hotelu. Bogate know-how marki będzie wykorzystywane m.in. w charakterystycznych konceptach skoncentrowanych na work-life balance, związanych z gastronomią czy zapleczem konferencyjnym, a także w zaprojektowanych standardach bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wszystkie te zabiegi będą służyły,


Crowne Plaza Kołobrzeg Resort powstaje w atrakcyjnej, uzdrowiskowej części Kołobrzegu, zaledwie 200 m od piaszczystej plaży i 250 m od morza. Obiekt zagwarantuje szereg prestiżowych udogodnień m.in. basen panoramiczny typu infinity-edge, kryty kompleks basenowy, strefę spa & wellness, bar i kawiarnię widokową oraz restauracje. Na terenie inwestycji znajdzie się również przestrzeń o wielorakim przeznaczeniu, która może spełniać funkcję: konferencyjną, bankietową bądź wystawienniczą. W ramach tej części budynku zaprojektowano salę konferencyjną na 500 osób, z możliwością podziału na mniejsze jednostki oraz z dostępem do foyer z zapleczem bufetowym połączonym z kuchnią hotelową. Crowne Plaza Kołobrzeg Resort będzie umożliwiał, jako jeden z nielicznych budynków hotelowych w Polsce, wjazd i ekspozycję samochodów do przestrzeni konferencji, co pozwoli na organizację wydarzeń związanych m.in. z prezentacją nowych modeli aut. 14-kondygnacyjny hotel będzie jednym z najwyższych budynków w Kołobrzegu. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace budowalne, które mają zakończyć się w 2021 roku. Hotel Crowne Plaza Kołobrzeg Resort oferuje 468 apartamentów dostępnych w sprzedaży w systemie condo apartamentów hotelowych.Kołobrzeg to niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Polski, ale nadal brakuje w nim najwyższej klasy obiektów zapewniających odpowiednią infrastrukturę zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych. Potencjał realizowanej inwestycji i jej atrakcyjnej lokalizacji dostrzegła międzynarodowa sieć hotelarska. Współpraca z renomowanym partnerem to doskonały sygnał dla osób, które już zainwestowały w apartament w naszym obiekcie lub zastanawiają się nad takim rozwiązaniem. Jesteśmy przekonani, że marka Crowne Plaza podkreśli luksusowy charakter hotelu i przyciągnie do nas gości oczekujących najwyższego standardu. – mówi Tomasz Wajsgerber, Prezes spółki Baltic Wave.

Źródło: www.businessinder.com

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA