22.07.2020

KOŁOBRZEG - MIASTO Z ATRAKCJAMI, W KTÓRYM WARTO INWESTOWAĆ

W Kołobrzegu można znaleźć ciekawe zabytki, urokliwe zakątki, ośrodki lecznicze i liczne miejsca rozrywki. Mnogość atrakcji turystycznych sprawia, że miasto przyciąga co roku rzesze przyjezdnych. Dzięki temu obiekty noclegowe w Kołobrzegu notują wysokie obłożenie przez cały rok, co czyni korzystnym inwestowanie w nieruchomości pod wynajem – condohotele, aparthotele czy apartamenty wakacyjne. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy listę najciekawszych atrakcji zlokalizowanych na terenie miasta.


Plaża

Kołobrzeska plaża należy do najbardziej urokliwych nad Bałtykiem. Co roku plasuje się wysoko w różnych rankingach – m.in. zajęła trzecie miejsce w tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych polskich plaż portalu Onet.pl. Kołobrzeska plaża wyróżnia się szerokością (85 metrów) oraz czystością. Dzięki gruntownej modernizacji, która miała miejsce kilka lat temu, plaża zyskała również na nowoczesności i estetyce. Jej najbardziej popularnym fragmentem jest skrawek znajdujący się w okolicy molo.

Molo

Molo mieści się Dzielnicy Uzdrowiskowej Kołobrzegu. Jego początki sięgają 1881 r., jednak pierwowzór obiektu w postaci drewnianego pomostu uległ zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Dzisiejsze molo pochodzi z 1971 r. (przeszło renowację w 2014 r.) i mierzy 220 metrów długości oraz 9 metrów szerokości. W trakcie remontu zamontowane zostały na nim efektowne iluminacje świetlne. To jedna z najliczniej uczęszczanych atrakcji w Kołobrzegu.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum to obowiązkowy punkt dla miłośników historii. Można w nim znaleźć kolekcje broni z różnych okresów, a także m.in. eksponaty związane z walkami prowadzonymi na morzu czy repliki pojazdów i samolotów wojennych. Ponadto muzeum dysponuje największym zbiorem mundurów w Polsce.

Latarnia morska

Latarnia morska spełniająca swoją rolę od XVII wieku to jeden z najważniejszych symboli Kołobrzegu. Została zniszczona podczas II wojny światowej, ale szybko nastąpiła jej odbudowa. Obecnie latarnia mierzy 26 m i oferuje niezapomniany widok na morze, port oraz panoramę miasta.

Pomnik zaślubin Polski z Morzem

Pomnik zlokalizowany w Parku Szymanowskiego upamiętnia wydarzenie z 1945 r. Jak mówi przesąd, aby zapewnić sobie szczęście i dostatek, należy przejść przez jego bramę.

Bazylika w Kołobrzegu

Imponująca, gotycka Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu została wybudowana w XIV w. Jej wnętrza skrywają wiele cennych zabytków z ubiegłych wieków m.in. ołtarzy, świeczników, obrazów czy plaskorzeźb, które warto zobaczyć podczas wizyty w Kołobrzegu.

Atrakcje dla dzieci

Na wakacjach w Kołobrzegu nie będą się też nudzić dzieci. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych turystów. Należy do nich m.in. Wioska Indiańska pozwoli dzieciom zgłębić wiedzę na temat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oraz ich zwyczajów. Odwiedzający mogą nauczyć się strzelać z łuku, zwiedzić obozowisko oraz “zapolować” na bizony.
Z kolei usytuowana w pobliżu latarni Ukryta Kraina to wyjątkowa wystawa interaktywna, na terenie której zaprojektowano magiczny świat pełny fascynujących postaci np. 5-metrowego krokodyla, przeróżnych wróżek i skrzatów. Krainę zamieszkują także prawdziwe zwierzęta – króliki miniaturki prehistoryczne aksolotle – wodne smoki, złote rybki, ślimaki olbrzymy Achatina czy gekony lamparcie.
W Mieście Myszy dzieci będą miały możliwość poznać ciekawy świat małych gryzoni. Wystawa pozwala zobaczyć ponad 500 osobników, w tym myszy białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Baśniowa sceneria nadaje doświadczeniu magicznej aury i sprzyja nauce w atmosferze zabawy.
Na terenie miasta znajduje się także Kino 8D, w którym seansy są wzbogacone o efekty specjalne oddziałowujące na wszystkie zmysły. Dzięki nim widzowie czują się, jakby byli częścią wyświetlanego filmu. Ciekawe doświadczenie na pewno na długo zapisze się w pamięci dzieci.

Ośrodek leczniczy

Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko, które każdego roku przyciąga rzesze kuracjuszy chcących zadbać o swoje zdrowie. Miasto stanowi ku temu idealną lokalizację dzięki licznym pokładom borowiny, źródłom wody mineralnej oraz solanek. Z leczniczych zabiegów będzie można w przyszłości skorzystać też na terenie inwestycji Baltic Wave (Crowne Plaza Kołobrzeg Resort).

Kołobrzeg oferuje gamę zróżnicowanych atrakcji turystycznych dla odwiedzających w każdym wieku. Osoby zastanawiające się, gdzie kupić mieszkanie pod wynajem lub apartament pod inwestycję, powinny wziąć właśnie to miasto pod uwagę. Co ważne, powiat kołobrzeski notował do tej pory bardzo wysokie obłożenie turystyczne. To drugi najpopularniejszy polski kurort nadmorski, który co roku odwiedza ponad milion osób* – w tym wielu cudzoziemców m.in. z Niemiec czy Skandynawii. Dzięki funkcji uzdrowiskowej i licznym atrakcjom kołobrzeskie obiekty turystyczne odnotowują wysokie obłożenie także poza wysokim sezonem urlopowym. To pozwala inwestorom osiągać systematyczny dochód z wynajmu nieruchomości wakacyjnej przez cały rok.

* www.kolobrzeg.pl – strona Urzędu Miasta Kołobrzeg

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA