05.01.2020

APARTAMENT ZARZĄDZANY PRZEZ OPERATORA – JAKIE SĄ KORZYŚCI TAKIEGO ROZWIĄZANIA?

Już ponad połowa Polaków posiadających nadwyżki finansowe decyduje się na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. Analizy wskazują tę formę inwestycji jako jedną z najbardziej bezpiecznych i dochodowych. Na rynku istnieje wiele rozwiązań.

Należy do nich np. zakup jednego bądź większej liczby mieszkań i samodzielny wynajem w systemie krótko- bądź długoterminowym. Minus? Konieczność poświęcania dużej ilości czasu na kontakt z najemcami, utrzymywanie czystości w lokalu oraz jego konserwację. Popularną metodą inwestowania jest tzw. flipowanie – zakup nieruchomości i jej późniejsza odsprzedaż po wyższej cenie. Podejmując się tak dużego wyzwania niejednokrotnie poświęca się długie godziny na zaprojektowanie nowej przestrzeni, przeprowadzenie remontu, który podniesie wartość lokalu, a później znalezienie nowych nabywców.

Wielu zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości to osoby aktywne zawodowo, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu. Dla wielu z nich konieczność poświęcania go na samodzielny wynajem czy flipowanie to poważna bariera wejścia na rynek.

Czy inwestowanie w nieruchomości zawsze musi wiązać się z osobistym zaangażowaniem i być czasochłonne? Absolutnie nie.

Zyski można czerpać również z bezobsługowego wynajmu. Dowiedzcie się jak!Czym jest bezobsługowy wynajem?

Bezobsługowy wynajem to alternatywa dla samodzielnego wynajmowania nieruchomości. Właściciela lokalu w licznych obowiązkach rentiera wyręcza profesjonalna firma. W skrócie proces możemy podzielić na trzy etapy: zakup apartamentu, wynajmowanie go gościom przez profesjonalnego operatora, który nie tylko kontaktuje się z kolejnymi gośćmi, ale również dba
o czystość i wykonuje bieżące naprawy oraz na otrzymywanie zysku z wynajmu. W efekcie właściciel lokalu cieszy się wolnym czasem, którego nie musi poświęcać np. na promocję apartamentu, odpowiadanie na zapytania potencjalnych gości, przekazanie kluczy, utrzymanie czystości czy wymianę przepalonych żarówek. Taki model wykorzystywany jest często w obiektach typu condohotel, aparthotel czy apartamenty na wynajem.


Bezobsługowy wynajem w Baltic Wave

Budowany w Kołobrzegu Baltic Wave także proponuje inwestorom model bezobsługowego wynajmu.
Hotel będzie współpracować z profesjonalnym operatorem, który wyręczy właścicieli apartamentów we wszelkich obowiązkach związanych z najmem lokalu. Inwestorzy zachowają swój wolny czas, a ich apartament pozostanie pod opieką specjalistów. Kompleksowa usługa obejmuje nie tylko marketing obiektu i kontakt z gośćmi, ale też sprzątanie lokali i przeprowadzanie potrzebnych napraw czy remontów. Właściciel apartamentu będzie również wyłączony z bieżącej działalności hotelu, dzięki czemu na inwestycję w Kołobrzegu mogą postawić mieszkańcy nawet najdalszych krańców Polski oraz osoby mieszkające poza granicami kraju.
To także świetna propozycja dla każdego, kto chce pomnażać kapitał na nieruchomościach, ale nie posiada wystarczającego know-how i doświadczenia, aby robić to skutecznie na własną rękę. Przedsięwzięcie nie wymaga bieżącego nadzoru i zaangażowania, więc doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które są zapracowane i wolny czas wolą poświęcić na relaks. Odpoczywać będą mogli np. we własnym apartamencie w ramach tzw. pobytów właścicielskich. W zakupionym lokalu inwestor będzie mógł spędzać nawet do ok. 30 dni w ciągu roku, korzystając w tym czasie z bogatej gamy udogodnień hotelu oraz bliskości morza.
Dla inwestorów przewidziano dwa modele otrzymywania zysków – oparty na stałym i zmiennym czynszu.
Więcej informacji na ten temat: https://hotelbalticwave.pl/pl/model-biznesowy.

Bezobsługowy wynajem to nowoczesny model pozwalający inwestorom cieszyć się życiem, korzystać z wolnego czasu
i zarabiać bez osobistego zaangażowania. Czy to również coś dla Ciebie? Zapraszamy do kontaktu – z chęcią dopasujemy rozwiązanie, które da Ci 100% satysfakcji.

[1] dane Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami
[2] „Mieszkania przegrywają tylko z dolarem i złotem” M. Rudke, Parkiet, 14 listopada 2019 r.

Nasi eksperci

WIOLETTA SOKOŁOWSKA